1 Eylül 2015 Salı

KİTAP YORUMU: PSİKOPAT - JOHN SMITH

Kitap Adı: PSİKOPAT
Yazar: John SMITH
Tür: Polisiye
Yayıncı: Nokta Kitap Yayınevi
Çevirmen: Melek GOLDEN
Sayfa: 390


Balayı için geldikleri otelin odasında bu notu gören Mia ve Darian dehşete düşmüşlerdi ve notun kimden geldiğini biliyorlardı: Darian’ın cani ruhlu, kadınlara zevk için tecavüz edip, onları işkence yaparak öldüren psikopat ve katil babası Rob’du bu mesajı yazan...

Rob yıllarca karısını ve Darian’ı dövmüş, işkence etmiş ve hayatı onlara zehir etmişti. Darian tam mutluluğu bulduğunu düşündüğü bir anda karşısına nefret ettiği sadist babası Rob tekrar çıkmıştı. Babası tarihin şimdiye kadar gördüğü en vahşi seri katillerden biriydi. Rob oğlundan ne istiyordu ve ona neden acı çektiriyordu? Darian ve Mia’yı öldürmek isteyen bu psikopat ruhlu baba, bu amacına ulaşabilecek miydi? Bu gözü dönmüş seri katil cinayetlerini nasıl bu kadar mükemmellikle ve yakalanmadan işleyebiliyordu? Hem Amerikan hem de İngiliz polisi bu psikopatın işlediği cinayetleri ve tecavüzleri ortaya çıkarıp Rob’u etkisiz hale getirebilecek mi, yoksa Rob yakalanmadan insanları öldürmeye devam edecek miydi?
Bu sıra dışı gerilim romanını elinizden bırakamadan bir çırpıda bitireceksiniz. Aksiyon ve gerilim edebiyatını seven okurların hafızalarından kolay kolay çıkmayacak değerli bir eser…

  Mia babasının FBI'da çalışması sebebiyle İngiltere'ye taşınmak zorunda kalır. Yeni okul, yeni ortam derken bir gün aracının camlarının kırıldığını görür ve bir kaç serseri yolunu keser. Yardımına Darian koşar. Bu olaydan sonra ikilinin arkadaşlıkları başlar. İnişli çıkışlı arkadaşlıklarından sonra sevgili olurlar. Fakat Darian bir sırrı vardır. Babası Rob tam bir psikopattır. Rob, Darian'ın Mia ile olan arkadaşlığını öğrendiğinde yeni bir oyun başlar.

  Kitabı polisiye okumayı sevdiğim için aldım. Fakat gerilim dolu sizi her dakika heyecanlandıran bir kitap beklemeyin. Sanırım yazar polisiye yazdığını unutmuş. Kitap son dakikaya kadar romantik tarzda ilerliyor. İki liseli sevgilinin aşkı anlatılıyor.

  Polisiye sevenlerin beğenmeyeceği bir kitap. Okunmaz mı? Okunur. Başka kitap varken bu kitaba para vermek olur mu? Bence başka kitaplar alın. 3.95 gibi bir fiyata aldığım için üzülmedim. Kitaplığında bulunanlar beklenti içinde olmasın. Kitaplığınızda yoksa uzaklaşın kitaptan =).


PUANIM: 2/51 yorum:

Lütfen yorumlarımızı Türkçe karakterler kullanarak yapalım.