4 Eylül 2015 Cuma

KİTAP YORUMU: SEVGİLİMDEN SON MEKTUP - JOJO MOYES


Kitap Adı: SEVGİLİMDEN SON MEKTUP
Yazar: Jojo MOYES
Tür: Aşk, Romantik
Yayıncı: Pegasus Yayınları
Çevirmen: Solina SİLAHLI
Sayfa: 480

  Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...

   1960. Jennifer Stirling zengin kocasının servetiyle lüks bir hayat yaşamaktadır. İstediği her şeye sahip olduğunu zannetse de bir gün ondan her şeyi arkasında bırakıp kendisiyle gelmesini isteyen bir adama âşık olur. Hayatında ilk defa tutkuyu hisseden Jennifer'ın önünde iki seçenek vardır: Ailesine ihanet etmek ya da aşkının peşinden gitmek…

   2003. Gazetecilik kariyerinde zirveye yükselmek isteyen Ellie Haworth ünlü ve karizmatik bir yazarla ilişki yaşamaktadır. Aslında çok mutlu olması gerekirken sevdiği adamın başka bir kadına ait olması Ellie'nin hayatını ve tercihlerini gözden geçirmesine yol açar. Bundan böyle ya eksik bir sevgiye razı gelecek ya da kendini korkusuzca gerçek aşkın kollarına bırakacaktır...

   Bir gün Ellie, gazete binasının tozlu arşivinde 1960'lardan kalma aşk mektuplarına rastladığında iki kadının hayatı beklenmedik bir biçimde kesişir. Acı bir aşk hikâyesinin eksik parçaları bir araya gelirken Jennifer ve Ellie'nin hayatı geçmiş, gelecek ve günümüzle tekrar şekillenir.

   “Size aşk cümleleri yazdıracak bir roman...”
Glamour

   “Modern ancak tüm zamanları aşan bir kitap. Ölümsüz bir aşka sımsıkı tutunanların hikâyesi...”
Leila Meacham

   “Tutku denizinde yüzmek istiyorsanız Sevgilimden Son Mektup kendinize vereceğiniz en güzel hediye olacak.”
Sunday Herald


   Jennifer Stirling 1960 yıllarında yaşamış bir bayan. Zengin kocası sayesinde istediği her şeye sahip olduğunu sanıyor. Bir gün hiç beklemediği an da aşık olur ve bu adam her şeyi arkasında bırakıp onunla gitmesini ister.

   Ellie Haworth 2003 yılının gözde gazetecilerinden. Ünlü bir yazarla aşk yaşan Ellie yeterince mutlu değildir çünkü yazar evlidir. Bu durum kafasını çok meşgul eder ve iş yerindeki  verimini etkiler.

   Gazete de yazması gereken makale için araştırma yapan Ellie kütüphanede aradığı dosyanın içinde bir mektup bulur. Mektubu yazanı merak edip araştırma yapmaya başlar.

    Sevgilimden Son Mektup, Sarah Jio tarzında bir kitap. Geçmiş ve gelecek arasında gidip geliyorsunuz. İlk 50 sayfa anlam kargaşası yaşayabilirsiniz pes etmeyin sonrasında kitap çok akıcı ilerliyor.


     Ben Senden Önce Ben kitabının peşine okuyunca biraz afalladım. Yazar yazım şeklini değiştirmiş önce onu anlamam gerekti. Bir de Will'in etkisini üstümden atamamıştım sanırım onunda etkisi oldu.


     Daha önce de yazdığım gibi bu kitabı okurken Sarah Jio kitaplarından okurmuş gibi hissettim. Eğer Sarah'ın tarzını sevdiyseniz bunu da mutlaka seversiniz. =)


PUANIM: 5/5


2 yorum:

Lütfen yorumlarımızı Türkçe karakterler kullanarak yapalım.