4 Eylül 2015 Cuma

KİTAP YORUMU: YILDIZ TOZU - PRSCILLE SIBLEY

Kitap Adı: YILDIZ TOZU
Yazar: Priscille SIBLEY
Tür: Romantik, Aşk
Yayıncı: Arkadya Yayınları
Çevirmen: Gizem YEŞİLDAL
Sayfa: 464

   Bir aşk, kaç hayat eder?

   Başarılı cerrah Matthew Beaulieu’nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle’dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle’in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.

    Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt’in tüm dünyası Elle’in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt’in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.

   Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?

   Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.


  Matthew Beaulieu başarılı bir cerrahtır. Çocukluk aşkı olan Elle ile evlidir. Birbirlerini çok seven çiftimiz malesef çocuk sahibi olamazlar. Elle'in hamilelikleri hep kötü sonuçlanır. Sonuncu hamileliğinde ölüm tehlikesi yaşayan Elle, tekrar hamile kalmak ister. Elle'in hayatı için endişe eden Matthew bu isteğini geri çevirir.

    Bu konuda tartıştıktan sonra Elle talihsiz bir kaza geçirir ve bitkisel hayata girer. Hayattayken bitkisel hayata girecek olursa bu şekilde yaşamak istemeyen Elle'in fişi çekilecekken hamile olduğunu öğrenirler. Matthew, fişi çekmekten vazgeçer bebeğine bir şans daha vermek ister.

    Fakat Elle'in isteğini yerine getirmek isteyen birisi vardır. Matthew'in annesi. Bebeği için savaşan Matthew'in hikayesini seveceksiniz.

   Arkadya Yayınlarının çıkardığı kitapların hepsini çok beğeniyorum. Şu ana kadar beğenmediğim kitabı olmadı. Yıldız Tozu kitabını okuyamadığım zamanlarda aklım kitapta kaldı. Değişik konusuyla ilgiyi üzerine çekmeyi başaran bir kitap.  PUANIM: 5/5
    

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarımızı Türkçe karakterler kullanarak yapalım.